This is some flash content - you'll need the flash plugin to see it

 

HISTORIA MLEKPOLU

SM „MLEKPOL” to największa i najnowocześniej zarządzana spółdzielnia mleczarska w Polsce, a także jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” powstała na początku lat osiemdziesiątych XX w. w Grajewie - jednym z najpiękniejszych i najczystszych miejsc Polski.”

 Przez wszystkie lata załoga Spółdzielni skoncentrowana była na jednym celu – produkcji najlepszych na rynku produktów z najwyższej jakości polskiego mleka. Dynamiczny rozwój Spółdzielni datuje się od początku lat dziewięćdziesiątych XX w. Stworzenie marek „Łaciate”, „Milko” i „Mazurski Smak” pozwoliło na intensywną promocję produktów nabiałowych w całej Polsce – niewątpliwy sukces, jakim jest najwyższa rozpoznawalność marki „Łaciate” wśród marek mleka!

Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” rozrastała się, przyłączając okoliczne przedsiębiorstwa z tej samej branży. W ciągu kolejnych lat do macierzystego zakładu w Grajewie dołączyły spółdzielnie mleczarskie z: Kolna, Mrągowa, Sejn, Zambrowa, Augustowa, Bydgoszczy, Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Radomia, Zwolenia i Gorzowa Wielkopolskiego. Działania te doprowadziły do stanu, w którym „MLEKPOL” skupuje i przetwarza na znakomite produkty z ponad 13% skupowanego mleka w Polsce!

Tak znaczący zasięg i możliwości produkcyjne zaprocentowały udziałem w krajowym rynku mleka UHT, sięgającym obecnie ponad 40 %. „MLEKPOL” nie tylko prowadzi udane inwestycje w zakresie ciągłego unowocześniania technologii i środków produkcji, ale również dba o potencjał ludzki, czego dowodem jest przyznany Spółdzielni w 2009 r. tytuł „Solidny Pracodawca Podlasia”.

Historia Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKPOL” jest oparta na ciągłym rozwoju. Spółdzielnia ciągle się rozrasta, a osiągnięte sukcesy pozwalają wierzyć, że rysuje się przed nią równie pomyślna przyszłość.