This is some flash content - you'll need the flash plugin to see it

 

HISTORIA MLEKPOLU

SM MLEKPOL to największa i najnowocześniej zarządzana spółdzielnia mleczarska w Polsce, a także jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL powstała na początku lat osiemdziesiątych XX w. w Grajewie - jednym z najpiękniejszych i najczystszych miejsc Polski.

Przez wszystkie lata załoga Spółdzielni skoncentrowana była na jednym celu – produkcji najlepszych na rynku produktów z najwyższej jakości polskiego mleka. Dynamiczny rozwój Spółdzielni datuje się od początku lat dziewięćdziesiątych XX w. Stworzenie marek „Łaciate", „Milko" i „Mazurski Smak" pozwoliło na intensywną promocję produktów nabiałowych w całej Polsce – niewątpliwy sukces, jakim jest najwyższa rozpoznawalność marki „Łaciate" wśród marek mleka!

SM MLEKPOL rozrastała się, przyłączając lokalne spółdzielnie z tej samej branży. Produkty MLEKPOL-u powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. W ciągu blisko dwudziestu lat do macierzystego zakładu w Grajewie dołączyły spółdzielnie mleczarskie z: Kolna, Mrągowa, Sejn, Zambrowa, Augustowa, Bydgoszczy, Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Radomia, Zwolenia i Gorzowa Wielkopolskiego i Suwałk. Działania te doprowadziły do stanu, w którym „MLEKPOL" skupuje i przetwarza na znakomite produkty z ponad 13% skupowanego mleka w Polsce! Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM MLEKPOL przekroczyła granicę 1,5 mld litrów skupionego mleka(2015 r.). To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od ponad 11 300 producentów.

Tak znaczący zasięg i możliwości produkcyjne zaprocentowały udziałem w krajowym rynku mleka UHT, sięgającym obecnie ponad 40 %. SM MLEKPOL nie tylko prowadzi udane inwestycje w zakresie ciągłego unowocześniania technologii i środków produkcji, ale również dba o potencjał ludzki, czego dowodem jest przyznany Spółdzielni w 2009 r. tytuł „Solidny Pracodawca Podlasia". W 2014r. Spółdzielnia zatrudniała 2214 osób. Za ten wynik otrzymała zaszczytne miano Największego Pracodawcy Podlasia.

Ponad 30% wyrobów SM MLEKPOL jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu. Zagraniczni odbiorcy doceniają jakość produktu oraz stabilność współpracy jaką zapewnia MLEKPOL.

SM MLEKPOL była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, m.in. złotymi medalami w prestiżowym konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra Food w 2015 r., za Maślankę Mrągowską i serek homogenizowany o smaku waniliowym ROLMLECZ. Mleko ŁACIATE zostało nagrodzone przez konsumentów tytułem „Ulubionej Marki 2015" i Hitu Handlu. Otrzymało również „Złoty paragon" 2016 r. a wersja dla najmłodszych - Łaciate Junior 3,8% została wybrana „Przebojem FMCG" 2016 r. Jogurt Grecki MLEKPOL i śmietanka Łaciata 36% zyskały miano Najlepszego Produktu 2016.

Historia Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKPOL" jest oparta na ciągłym rozwoju. Spółdzielnia rozrasta się, a osiągnięte sukcesy pozwalają wierzyć, że rysuje się przed nią równie pomyślna przyszłość.